News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 18, 2018, 01:19:23 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 50
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 5
 • *Total: 5

Author Topic: Ivica Daçiq kërcënon Kosovën: Le të provojnë të na i bllokojnë mallrat...  (Read 1741 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Beni

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1522
 • Karma: +0/-0
  • http://www.peja1.comShefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq pas paralajmërimeve të Kosovës se do të bllokojë kalimin e mallrave nga Serbia, ka thënë se me “këtë u tregua se Kosova nuk është faktor përcaktues”.

“Do të ishte mirë që autoritetet në Prishtinë të fillojnë të sillen në pajtim me situatën që ndodhën. Le të provojnë të vendosin bllokadë, por pyes se çfarë do të ndodhte nëse Serbia i vendos Kosovës bllokadë në lëvizjen e udhëtarëve”, ka thënë Daçiq.

Ai ka thënë se në shekullin 21 nuk është koha të flitet për bllokada.

Qeveria e Kosovës i ka dhënë afat asaj të Serbisë që deri në fund të marsit të pranojë certifikatën ADR të nevojshme për transport të materieve të rrezikshme përmes Serbisë, e lëshuar nga Qeveria e Kosovës, në të kundërtën do të vendos masa reciproke dhe do t’ua ndalojë kamionëve serbë hyrjen në Kosovë. 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31