News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 18, 2018, 12:00:19 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 50
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 9
 • *Total: 9

Author Topic: Shala: Para ndeshjes në Kroaci, Arkani na i ka treguar armët në tunel  (Read 1535 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Beni

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1522
 • Karma: +0/-0
  • http://www.peja1.com


Ish futbollisti i Dinamos së Zagrebit, shqiptari Kujtim Shala, ka zbuluar për mediat kroate detaje të reja të ndeshjes së ndërprerë futbollistike në mes të Dinamos dhe Cërvena Zvezdës, në stadiumin e Maksimirit me 13 maj të vitit 1990.

“Ajo ndeshje ka qenë fillimi i fundit të Jugosllavisë. Është historike për shkak se “ushtarët trima” me ndihmën e policisë kanë marrë pjesë në shkeljen e krenarisë kroate. Sinqerisht, edhe para se të mbërrija në stadium e kam ndjerë se ndeshja nuk do të luhej, për shkak se trazirat filluan shumë herët dhe mund të nuhatej tensioni”, ka thënë Shala për mediat kroate.

Ai për shkak të pezullimit nuk ishte në përbërje të ekipit të Dinamos për ndeshjen e asaj dite.

“Falë Zotit që atë ditë nuk isha në terren. Ndonjëherë e pyes veten se si do të reagoja unë nëse polici do të më kishte goditur me shkop, ashtu siç ishte abuzuar me Zvonimir Boban-in? E kam parë se si ai duke tentuar ta shpëtojë një të afërm nga policia brutale, mori goditje me shkop në kokë dhe shpinë, dhe natyrisht se e kam parë edhe sulmin e tij ndaj atij polici. Më pas kam dëgjuar se si polici në fjalë për pak sa nuk ka qëlluar me armë në drejtim të Zvonimirit, dhe kur kjo më kujtohet, filloj të dridhem”, ka shtuar Shala.

Portali serb apo ashtu shkruan se si ish futbollisti shqiptar, Kujtim Shala ka treguar se si para ndeshjes, në tunel ka përjetuar një takim të pakëndshëm me delegacionin e Cërvena Zvezdës.

“Më është dashur ta pres prezantuesin radiofonik Tomiq dhe më kujtohet që në tunel e kam takuar delegacionin e Zvezdës, në të cilin ishte edhe Zhelko Raznjatoviq – Arkan. Më besoni, nuk ka qenë aspak e këndshme kur Arkani na tregoi se si nën xhaketën e tij kishte një rryp me dy armë. Atë skenë nuk do ta harroj kurrë”, citohet të ketë thënë Shala, shkruan Novosti.


https://youtu.be/En6wViD1jtY 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31