News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 18, 2018, 12:25:30 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 50
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 9
 • *Total: 9

Author Topic: UEFA përjashton skuadrat nga Kosova  (Read 1173 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Beni

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1522
 • Karma: +0/-0
  • http://www.peja1.com
UEFA përjashton skuadrat nga Kosova
« on: June 02, 2016, 05:40:01 AM »


Anëtarësimi në UEFA u hap dritën jeshile ekipeve kosovare që të përfaqësohen në arenën ndërkombëtare duke marrë pjesë në Ligën e Kampioneve dhe në atë të Europës.

Por duket se ky anëtarësim ka zënë të papërgatitur skuadrat. UEFA u mohoi pjesëmarrjen në sezonin 2016-2017 duke vënë si arsyetim për këtë vendim, mungesën e kushteve nëpër impantet sportive të Kosovës për organizimin e këtyre takimeve.

Kështu, dy skuadrat që iu gëzuan më shumë anëtarësimit, Ferronikeli dhe FC Prishtina nuk do të mund të marrin pjesë në kupat e Europës sezonin që nis me fazën kualifikuese pas Europianin për kombëtare në Francë.

Që të shmangin përjashtimin edhe për sezonin e ardhshëm, rregullorja e UEFA-s parashikon disa kushte minimale për impiantet sportive që ata të njihen nga qeveria europiane e futbollit, kushte për plotësimin e të cilave klubet kosovare duhet të nisin punën menjëherë. 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31