News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 18, 2018, 12:05:48 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 50
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 13
 • *Total: 13

Author Topic: UEFA përgënjeshtron mediat serbe: nuk janë përjashtuar ekipet e Kosovës  (Read 1461 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Beni

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1522
 • Karma: +0/-0
  • http://www.peja1.com


UEFA ka bërë të ditur sot se nuk do të jetë asnjë ekip i kampionatit të Kosovës që do të penalizohet nga pjesëmarrja në kupat europiane.

Disa ditë pasi një seri lajmesh nga portalesh serbe, por edhe shqiptare në Shqipëri, Kosovë e Preshevë, Organizata Europiane e Futbollit ka qetësuar shqiptarët.

Gazetari i akredituar zyrtarisht në UEFA, Nefail Maliqi, shkruan në një korrespondencë nga Nyon-i për agjencinë Presheva Jonë, se UEFA përgënjeshtron të gjitha këto lajme dhe i cilëson si të pavërteta.

Disa portale ne Kosovë, duke ju referuar mediave serbe shkruanin se “UEFA përjashton skuadrat nga Kosova”, por që në fakt zyrtarët e qeverisë europiane të futbollit theksuan se nuk qëndron kështu

Nuk është e vërtetë se UEFA ka përjashtuar ekipet kosovare. Të gjitha janë spekulime sepse UEFA nuk ka përjashtuar asnjë ekip nga Kosova, përkundrazi po bashkëpunon dhe po përgatitet për pjesëmarrjen e tyre ne sezonin 2016-2017 në Champions League dhe Europa League.

Dy skuadrat që u gëzuan shumë anëtarësimit në UEFA janë Ferronikeli dhe FC Prishtina, të cilat do të marrin pjesë në kupat e Europës sezonin që nis me fazën kualifikuese pas Europianit. 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31