News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 20, 2018, 07:16:17 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 45
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 12
 • *Total: 12

Author Topic: Regullorja e Forumit(Lexoni para se te postoni)  (Read 6957 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Beni

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1522
 • Karma: +0/-0
  • http://www.peja1.com
Regullorja e Forumit(Lexoni para se te postoni)
« on: December 12, 2009, 09:08:33 AM »
Regullorja e Forumit(Lexoni para se te postoni)

Mire se Erdhet

Rregjistrimi ne forum eshte per te gjithe ! Ne insistojme qe rregullat
e meposhtme te respektohen.Eshte detyre e juaja te shikoni here pas
here kete seksion pasi mund te kete modifikime.Thyerja e rregullores se
meposhtme mund te rezultoje ne nje Paralajmerim & Verejtje ose Ban
, sipas situates. Te gjitha vendimet e Admineve & Moderatoreve jane
perfundimtare !

Gjuha e forumit eshte Shqipja nuk lejohet perdorimi i gjuheve te tjera ne Forum


1 Sjellja ne forum:

Nuk do tolerohet asnje sjellje raciste ndermjet userave apo nje qendrim
i tille.Postime te tilla do fshihen pa asnje lajmerim.Ketu perfshihen
edhe avataret.Kjo mund te coje edhe ne perjashtimin tuaj nga
forumi.Sulme personale ndaj userave nuk do tolerohen.Nje sjellje te
tille e marrim shume seriozisht.Jeni te mirepritur te debatoni apo te
tregoni pikepamjet tuaja dhe opinionet, por ne menyre te respektueshme
dhe te edukuar.Usera qe do shikohen qe mbajne nje sjellje te tille do
te largohen nga forumi te denuar me Ban.

2. Tema te perseritura

Mos postoni te njejten teme ne forume te ndryshme.Para se te filloni nje teme te re , perdorni opsionin e kerkimit

Register or Login

Kerko

per tema te ngjashme.Temat e dyfishta do fshihen.Krijoni temat ne forumet e duhura.

3. Grafika Avataret dhe Firmat.

Ne avataret dhe firmat qe do perdorni nuk lejohet te vendosni link per
ne vend tjeter te formes
Adminet/Moderatoret kur perdoret per verejtje ndaj anetareve).

Se dyti nuk lejohet qe me ane te PM te behen reklama te siteve
personale (Gjithashtu tema si psh "Kerkohet Staff" , "shikoni Adresen
time" , linke me referencat tuaja emer/id etj etj ). Kjo konsiderohet
SPAM , Reklame , postim i kote. Nje gje e tille eshte e mundur
vetem me lejen e Admineve per nje kerkese te tille mund te dergoni nje
PM.

Perdorimi i nje avatari apo nje firme per te sulmuar nje anetare tjeter
nuk lejohet. Adminet/Moderatoret ruajne te drejten te levizin avatarin
apo firmen ne cdo kohe pa lajmeruar per nje gje te tille.

4. SPAM , Postime dhe Reklama

Evitoni te postoni linke te ndryshme ku te cilet dergojne ne adresat
tuaja personale pasi kjo gje nuk lejohet pa lejen e Admineve.

Postoni vetem nese ka te beje me temen ne fjale ose dicka qe vlen per
temen.Gjithashtu nese ne postimin origjinal tuajin deshironi te
shtoni/modifikoni ndonje gje, ju lutemi te perdorni butonin Ndrysho jo
te beni nje postim tjeter ne te njejten teme.Evitoni postimet per
reklamime te cdo lloj forme nese nuk ka lidhje me temen ku do postoni.

5. Nickname te ndryshme

Ju keshillojme te regjistroni vetem nje pseudonim per person. Nese per
arsye personale deshironi te regjistroni edhe nje llogari tjeter, ne
kete gje e lejojme. Neqoftese kete gje e beni per filluar diskutime apo
sherre me perdorues te tjere , do denoheni me BAN.

Kujdes: Administratoret ne rregullin e mesiperm kane fuqi te plote dhe
nese jeni te mendimit te vazhdoni nje lufte personale kundrejt forumit
adresa e emailit dhe ip juaj do behen publike.

6. Miresjellja

Jini te edukuar ! Ne nuk tolerojme asnje lloj vulgariteti. Nese nje
anetar tregon nje sjellje te tille do paralajmerohet 1 here , dhe nese
anetari do perserise sjelljen e tij me ofendime/vulgaritete do te
denohet me BAN pa paralajmerim tjeter.

7. Pakenaqesi

Anetaret mund te jene te pakenaqur me vendimet e Administratoreve apo
Moderatoreve, (duke perfshire edhe anetaret). Sidoqofte pakenaqesite ,
kritikat nuk duhen te postohen ne temat ku diskutohet.Ju lutemi te
dergoni nje PM personit ne fjale dhe jo te prishni temat.

8. Mos respektim te Staffit

Cdo abuzim kundrejt staffit apo menaxhimit te forumit do te sjelle perjashtimin e menjehershem te anetarit !

9. Jo Caps Lock , Linke reklamash

Fjali te plota me Caps Lock nuk lejohet te postohen ne forum ,
Konsiderohet si e "bertitur" dhe "vulgare" (perjashtohen
Adminet/Moderatoret kur perdoret per verejtje ndaj anetareve).

Se dyti nuk lejohet qe me ane te PM te behen reklama te siteve
personale (Gjithashtu tema si psh "Kerkohet Staff" , "shikoni Adresen
time" , linke me referencat tuaja emer/id etj etj ). Kjo konsiderohet
SPAM , Reklame , postim i kote. Nje gje e tille eshte e mundur
vetem me lejen e Admineve per nje kerkese te tille mund te dergoni nje
PM.

Perdorimi i nje avatari apo nje firme per te sulmuar nje anetare tjeter
nuk lejohet. Adminet/Moderatoret ruajne te drejten te levizin avatarin
apo firmen ne cdo kohe pa lajmeruar per nje gje te tille.

10. Paralajmerimet & Verejtjet

Ne nuk japim Paralajmerime te kota dhe pa nje arsye te
vlefshme.Sidoqofte per ata qe kane dhene dhe duan te japin kontributin
e tyre per mbarevajtjen e forumit jane te lutur te perdorin butonin e
raportimit per cdo postim qe ju duket kundra rregullores , nje sjellje
e tille do coje ne heqjen e Paralajmerimit apo Verejtjes (per
perjashtim).

Megjithate Staffi
reservon te drejten te jape vendimin final qe do te thote jo PM jo
email staffit(mund te rezultoje ne perjashtim) per te hequr
Paralajmerimet & Verejtjet.


Ju Faleminderit per Bashkepunimin !

Per qdo pyetje qe keni na kontaktoni

info@peja1.com

Per Reklama dhe biznese ju lutem na shkruani ne marketing@peja1.com


Me Respekt Staffi
« Last Edit: April 05, 2013, 07:29:05 AM by Beni » 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31