News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 17, 2018, 06:48:51 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 24
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 12
 • *Total: 12

Author Topic: rinia shqiptare  (Read 3349 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gjerovica

 • Newbie
 • *
 • Posts: 18
 • Karma: +0/-0
rinia shqiptare
« on: April 09, 2010, 05:13:15 PM »
Per mendimin tim Rinia Shqipetare eshte me afer Afganistanit sesa afer Europes .
Ne nje vend qe edhe foshnjat mesojne se si te perdorin pistoleten e Kallashin sikurse ajo do ti zgjidhte te gjitha problemet e jetes ne vijim, ne vend qe te inkurajoheshin nga prinderit te studionin sa me shume neper shkolla,  te mundeshin te ishin qytetare te denje te Europes.
E ardhmja e vendit eshte rinia e saj, por me nje rini qe eshte e pa mundur te beje perpara  sepse nuk i lene rruge, e ardhmja  duket e zymte. E verteta eshte se rinia  eshte teper energjike dhe teper ambicioze per te ecur perpara edhe te arrije te ndertoje te ardhmen qe per fat te keq ju mohua nga sistemet politike te kaluara , por tani faktore te tjere i behen barre rinise dhe e frenojne ate te ece ashtu si ajo e ka hapin .
Europa ka ecur shume ne programet rinore per te krijuar breza me te afte, por per fat te keq keto te drejta nuk mundet te gezoje rinia jone sepse na i mohojne ato qeverite mashtruese , grabitqare , ku mbizoteron miku e paraja e jo meritokracia .Per fat te keq korrupsioni ndodhet thelle tani me ne ne cdo qelize te mendjes se atyre  qe gezojne nje post ne shtet dhe nuk humbasin rastin te pasurohen me djersen e popullit.

-e keqja e këtij vendi është se ka tepër politikanë që falë një bindjeje të bazuar mbi eksperiencën, besojnë se mund të mashtrohen të gjithë e gjithnjëOffline prettyonly

 • prettyonly
 • Newbie
 • *
 • Posts: 0
 • Karma: +0/-0
Re: rinia shqiptare
« Reply #1 on: April 24, 2015, 08:34:45 AM »

The posts are very good too. Read Ee gain knowledge abundantly all.

 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31