News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 18, 2018, 01:16:00 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 50
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 4
 • *Total: 4

Author Topic: Si të kontrolloni nëse një email adresë është e vlefshme apo jo?  (Read 7567 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Amore

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1255
 • Karma: +1/-0
 • Sinqeriteti .Besnikeria
  • www.peja1.com


Pothuajse çdo ditë marrim emaila dhe ndoshta një pjesë e madhe e tyre janë spam. Shpesh nuk e kuptojmë nëse një email adresë nga e cila marrim letër është e vlefshme apo jo.

Scan Mail Checker është definitivisht një aplikacion falas shumë i dobishëm që konfirmon, nëse një email adresë nga lista juaj është e vlefshme. Ky softuer është i lehtë për përdorim, me vlerë dhe efikas dhe pastron listën tuaj të emailave nga lista e kontakteve. Ai mund të përcaktojë deri në 80% të emailave të pavlefshme.

Ju mund të futni emaila në aplikacion në disa mënyra si skedar tekstual, CSV, Excel, skedar në Access ose një skedar për një bazë të të dhënave. Kur janë futur emailat, ju mund të filloni procedurën e kontrollimit. Aplikacioni do të kontrollojë përgjatë të gjitha listave të emailave që janë të vlefshme dhe që janë jo të vlefshme.

Tiparet e Scan Mail Checker

Largon email adresat që janë më shumë se një herë të regjistruara

Kontrollon sintaksën e adresave

Kontrollon nëse një domain i një emaili është i vlefshëm

Kontrollon nëse një email adresë është e vlefshme në serverin e saj të vogël

Shpejtësia e kontrollimit varet nga madhësia e listës dhe lidhjes tuaj në internet. Nëse lista është shumë e gjatë, ju mbase duhet të pritni për një kohë të gjatë. Pavarësisht nga këto, ky aplikacion është mjaft i mirë për të përcaktuar nëse një email adresë është e vlefshme apo jo..Offline musabakiu

 • Newbie
 • *
 • Posts: 17
 • Karma: +0/-0
  • http://www.musabakiu.tk
Re: Si të kontrolloni nëse një email adresë është e vlefshme apo jo?
« Reply #1 on: November 13, 2011, 10:56:42 PM »
flm
« Last Edit: November 14, 2011, 07:09:31 AM by Beni »

 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31