News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 17, 2018, 06:54:58 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 24
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 12
 • *Total: 12

Author Topic: Fundi i Botës sonte, profecia në internet?  (Read 6708 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Beni

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1522
 • Karma: +0/-0
  • http://www.peja1.com
Fundi i Botës sonte, profecia në internet?
« on: June 06, 2012, 07:42:06 AM »Fundi i Botës është tashmë shumë afër, madje edhe më afër se sa thote parashikimi i profecisë Maja për 21 dhjetorin e vitit 2012. Në ditët e fundit në faqe të ndryshme në internet, madje edhe në të përditshmen italiane “Corriere” është publikuar lajmi lidhur me atë që po qarkullon në faqe të ndryshme interneti lidhur me paralajmërimin se fundi i Botës mund të vijë mesnatën e sotme!

Mbështetësit e kësaj teorie argumentojnë se përshpejtimi shkaktohet nga kalimi Venusit mes Diellit dhe Tokës, që ndodh mes datave 5 dhe 6 qershor. Një ngjarje e tillë do të mund të përsëritet vetëm pas 105 viteve, në vitin 2117. Teoria që sonte mund të jetë fundi i Botës është marrë me sportivitet në mbarë Botën pasi në rrjete sociale kanë filluar batuta ironike dhe gallata ndaj personazheve të ndryshme që kanë publikuar në Youtube mesazhe personale duke bërë apele të ndryshme dhe duke hedhur teori rreth fundit qe ndodh sonte. Parashikimet rreth fundit të Botës kanë rezultuar gjithnjë false, duke i bërë të pabesueshme edhe ata që cilësohen si “profetë të rinj” që japin teori të ndryshme rreth datës dhe mënyrës sësi ky fund do të ndodhë 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31