News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 20, 2018, 05:45:51 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 45
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 13
 • *Total: 13

Author Topic: Këtu është terr  (Read 6899 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Amore

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1255
 • Karma: +1/-0
 • Sinqeriteti .Besnikeria
  • www.peja1.com
Këtu është terr
« on: August 17, 2012, 09:24:26 PM »
Këtu është terr
Një gruaje i vjen i dashuri në shtëpi, derisa burri i saj gjendet në punë. Në shtëpi vjen djali 10-vjeçar, i cili e nuhat situatën dhe fshihet në dollap për t’i përcjellë. Në një moment vjen befas edhe burri. Gruaja e fsheh dashnorin në të njëjtin dollap ku gjendet djali.

Djaloshi: Këtu është terr!
Dashnori i nënës: Po, terr është.
Djaloshi: Kam top futbolli, dëshiron ta blesh?
Dashnori i nënës: Jo, faleminderit.
Djaloshi: Babai im është jashtë, do të bërtas.
Dashnori i nënës: Në rregull, në rregull, sa?
Djaloshi: 200 euro.

Një ditë tjetër, e njëjta situatë.
Djaloshi: Këtu është terr!
Dashnori i nënës: Po, terr është.
Djaloshi: Kam atlete.
Dashnori i nënës: Sa?
Djaloshi: 300 euro.

Disa ditë më vonë, babai e thërret djalin dhe i thotë merre topin dhe atletet dhe po shkojmë të luajmë futboll.
-   Nuk mundem, i kam shitur.
-   Për sa i ke shitur?
-   Për 500 euro.
-   Kjo është tmerr. Si ke mundur ashtu t’i vjedhës shokët e tu. Eja të shkojmë në kishë të rrëfehesh.

Babai e dërgon djalin në kishë dhe ai hy në rrëfyesor.
Djaloshi: Këtu është terr!
Prifti: Shuaj, mos ia nis përsëri atij muhabeti... 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31