News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 17, 2018, 07:25:44 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 24
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 8
 • *Total: 8

Author Topic: LUMTURIA DHE MARTESA E SAJ..  (Read 6085 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Amore

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1255
 • Karma: +1/-0
 • Sinqeriteti .Besnikeria
  • www.peja1.com
LUMTURIA DHE MARTESA E SAJ..
« on: March 15, 2014, 08:11:31 PM »
LUMTURIA DHE MARTESA E SAJ...

Përshëndetje ! Unë jam lumturia. Jam pjesë e jetës dhe e atyre që besojnë në fuqinë e dashurisë. Unë jam e martuar , nuk e dinit ? Jam e martuar me Kohën .

Koha

Është përgjegjëse për zgjidhjen e të gjitha problemeve . Ndërton zemrat , mjekon ato të plagosurat ,fiton mbi trishtimin ... Ne të dy kemi edhe tre fëmijë : Miqësinë , Mençurinë dhe Dashurinë... fëmijë të bukur .
Miqësia është vajza e madhe .Një vajzë e bukur , e sinqertë dhe e gëzuar .Ajo i bashkon njerëzit ,nuk ka asnjë qëllim për të lënduar . Pastaj vjen Mençuria .
Mençuria ,inteligjente dhe me parime morale .Ajo është më afër Kohës , ecin gjithmonë bashkë .
E fundit është Dashuria . Dashuri - Puthje Ahh sa në lëvizje më vë ajo ! Është kokëfortë , ndonjëherë dëshiron të jetojë vetëm në një vend të caktuar...dhe herët e tjera thotë që është lindur për të jetuar në dy zemra dhe jo vetëm në një. Ehh ,Dashuria është shumë e ngatërruar ... Kur fillon të bëjë dëme , unë menjëherë thërras Kohën , për të mbyllur plagët e shkaktuara nga ajo ...

Një njeri më tha një ditë :Në fund çdo gjë rregullohet në një mënyrë apo në një tjetër ..Nëse ato nuk janë rregulluar akoma ne nuk kemi arritur ende deri në fund . Prandaj ju them kini besim në familjen time ! Kini besim te Koha ! Kini besim te Miqësia , Mençuria dhe mbi të gjitha te vajza ime Dashuria ! Nëse ju keni besim në to atëherë të jeni të bindur se unë Lumturia do trokas një ditë në derën tuaj !!


Offline Polypricer

 • Polypricer
 • Newbie
 • *
 • Posts: 0
 • Karma: +0/-0
Re: LUMTURIA DHE MARTESA E SAJ..
« Reply #1 on: April 23, 2015, 12:49:24 PM »
I think that is good enough.

 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31