News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 17, 2018, 06:51:09 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 24
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 12
 • *Total: 12

Author Topic: Obama: Njerëzit vriteshin në Kosovë, para se të ndërhynte NATO-ja  (Read 5125 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mc-LindY

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: I am a geek!!
 • Karma: +0/-0
 • Offline Per Nje Koh
  • Offline Per Nje Koh

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama, ka thënë se krahasimi i Kosovës me situatën në Krime, është i papërshtatshëm për shkak se njerëzit në Kosovë, janë vrarë me vite të tëra, para se NATO-ja të merrte aksionin e saj.
Obama i ka bërë këto komente gjatë një fjalimi në Bruksel. Ai ka thënë se Kosova ka shpallur pavarësinë, pas konsultimeve me komunitetin ndërkombëtar.
Presidenti amerikan ka thënë se nuk ekzistojnë mënyra për ta larguar ushtarakisht Rusinë nga Krimeja, por për aq kohë sa SHBA-ja dhe Evropa mbeten të bashkuara, sipas tij, rusët do ta kuptojnë se nuk mund të shkojnë përpara.
“Shtetet e Bashkuara dhe Evropa nuk kanë asnjë interes në kontrollimin e Ukrainës. SHBA dhe NATO nuk kërkojnë konflikt me Rusinë”, ka thënë Obama.

© PeJa1.Com© PeJa1.Com

 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31