News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 17, 2018, 08:14:14 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 24
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 11
 • *Total: 11

Author Topic: Tashme kujtimet i bera pikture.!!  (Read 5430 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Amore

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1255
 • Karma: +1/-0
 • Sinqeriteti .Besnikeria
  • www.peja1.com
Tashme kujtimet i bera pikture.!!
« on: April 01, 2014, 12:30:18 PM »
Tashme kujtimet i bera pikture,
ne mur te qelte i varra ti shoh,
dhe mbremje kur del hena,
kur lotet thyhen ne dysheme,
veten e shoh ,por , nuk e njoh...

Tashme,nuk di nese dua ajer,
se ajri , shoh se ti me je,
dhe mbremjeve kur ve koken ne jastek,
ruaj endren,mos ta zgjoj, ndersa ajo fle...

Sepse nese te shoh,
nese te shoh fare pak,
do harroj qe egzistoj,
do harroj lotet e derdhur varg...

Sepse nese te shoh trembem,
te afrohem serish me pafajsi,
do harroj gjithe cka ndodhur.
do te them 'te dua'' perseri e perseri...

Nese te shoh hutohem,
dhe e di, perseri fitimtar je ti,
se harroj cfare i kam premtuar vetes,
do mbyll syte tek me jep ate ndjesi...

Dhe mbremjeve nuk e pyes me veten,
perse u hutova kur te pash,
do vij verdall neper naten time,
me pas do fle ne tonin hap...

Tashme u mesova te jetoj me ty,
me ty perhere ne timin gjak,
dhe ngjyrat e jetes te duan te ndryshojne
une serish ne ty do jem pa pakt...

 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31