News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 17, 2018, 08:04:23 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 24
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 8
 • *Total: 8

Author Topic: Pasi ka bërë 25 vite burg, shpallet i pa fajshëm  (Read 5072 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Beni

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1522
 • Karma: +0/-0
  • http://www.peja1.com
Pasi ka bërë 25 vite burg, shpallet i pa fajshëm
« on: April 09, 2014, 09:46:46 AM »


Një gjykatë në New York ka anuluar vendimin për dënimin e një njeriu, i cili tashmë kishte kaluar gati një të katërtën e shekullit në burg, për vrasje.
Jonathan Fleming (51), ishte shpallur fajtor në vrasjen e Darryl Rush, në një vend afër Brooklyn dhe ka “sherbyer” për rreth 24 vite e 8 muaj në burg.
Fleming gjithmonë kishte pretenduar se ishte në një shetitje në “Disney World”, në Florida, kur Rush ishte vrarë, me 15 gusht të vitit 1989 për një mosmarrëveshje “për para të vjedhura”.
Pas disa viteve të rishikimit të dokumentave dhe ri-intervistimit të dëshmitarëve, ishte vlerësuar se Fleming ishte i pafajshëm.
"Siç mund t’a imagjinoni, pas qëndrimit në burg për 25 vite për krimin që nuk e ka kryer, ai ndjehet i përligjur”, ka thënë njëri ndër avokatet e tij. “I janë vjedhur 25 vite të cilat nuk mund t’i kthej më”, ka shtuar ai. 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31