News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 17, 2018, 07:19:17 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 24
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 7
 • *Total: 7

Author Topic: Arsenal fiton trofeun e parë pas nëntë vitesh (FOTO & VIDEO)  (Read 5058 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Beni

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1522
 • Karma: +0/-0
  • http://www.peja1.com


Arsenali e ka fituar Kupën FA, pasi në finalen e Wembleyt mposhti Hull Cityn me rezultat 3-2.

Ishte një fillim ëndrrash për Hullin që realizoi dy gola të shpejtë në portën e Fabianskit. James Chester u gjend më së miri pas një harkimi nga këndi për të realizuar (4’). Tom Huddlestone ishte asistues.

Tjetër harkim nga këndi dhe tjetër mbrojtje jo e mirë nga Topçinjtë. Kësaj radhe ndëshkoi Curtis Davies (9’).

Santi Cazorla bëri që Arsenali të shkonte në pushim me shpresën për ta përmbysur rezultatin. Spanjolli realizoi nga gjuajtja e lirë (17’).

Angazhimi i Topçinjve në fraksionin e dytë, u shpagua me golin e barazimit. Pas një krosimi nga këndi, Sagna kërceu por topi u devijua në drejtim të Laurent Koscielnyt, i cili nuk gaboi (71’).

Arsenali vazhdoi ta kërkonte golin e fitores, ndërkohë që arbitri për të katërtën herë refuzoi të akordonte penalti për ekipin e Arsene Wenger. Koha e rregullt përfundoi me rezultat 2-2 dhe ndeshja shkoi në vazhdime.

Dhe në vazhdime, Arsenali realizoi golin e fitores. Aaron Ramsey shënoi pas një pasimi me thembër nga Giroud (108’).

Trofeu i fundit që e kishte fituar Arsenali ishte pikërisht Kupa FA në vitin 2005.


http://botasot.info/sporti/299066/arsenal-fiton-trofeun-e-pare-pas-nente-vitesh-foto-amp-video/
« Last Edit: May 18, 2014, 06:08:11 AM by Beni » 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31