News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 17, 2018, 07:35:33 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 24
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 14
 • *Total: 14

Author Topic: Michael Shcumacher do mbetet invalid  (Read 5223 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Beni

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1522
 • Karma: +0/-0
  • http://www.peja1.com
Michael Shcumacher do mbetet invalid
« on: June 19, 2014, 09:23:00 PM »


Michael Shcumacher ka dalë nga koma, ky është një lajm i mrië, madje shumë i mirë. Por ish-piloti i Ferrari dhe shtatë herë kampion i Formula 1, nuk mund të ketë kurrë një jetë normale.

Janë këto fjalët e specialistit të neurologjisë në Zvicër, Erich Riederer.

Mjeku beson se Schumacher ka pësuar dëmtime të përhershme në tru, duke e përjashtuar mundësinë për një rekuperim të plotë.

“Do të mbetet invalid për gjithë jetën, megjithëse po bëhet përpjekja maksimale për ta shëruar plotësisht, shanset janë të pakta”, tha Rieder.

Nga njësia e kujdesit intensiv të Spitalit Universitar të Grenobles, Schumacheer tashmë është transferuar në një klinikë në Lozanë e specializuar në faza rehabilitimi.

Thuhet se nga qëndrimi i gjatë në shtrat ai ka humbur më shumë se 20 kg dhe tashmë pesha e tij aktuale është 55 kilogramë. 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31