News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 17, 2018, 07:21:12 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 24
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 6
 • *Total: 6

Author Topic: Rrihen deputetët shqiptar në kuvendin e Maqedonisë (Video)  (Read 5410 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Beni

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1522
 • Karma: +0/-0
  • http://www.peja1.com
Rrihen deputetët shqiptar në kuvendin e Maqedonisë (Video)
« on: August 26, 2014, 06:59:57 PM »


Gjatë debatit për rishikimin e buxhetit, ka ndodhur rrahje mes deputetëve shqiptarë , atyre të BDI-së dhe PDSH-së.
Ata mes vete shkëmbyen grushte dhe përfunduan të gjakosur. Për tejkalimin e situatës intervenoi sigurimi i parlamentit.

Skandaloze, konfrontohen fizikisht deputetët e BDI-së dhe PDSH-së

Ndryshimet kushtetuese në Parlamentin e Maqedonisë si duket sot kanë filluar me konfrontime fizike mes deputetëve shqiptarë të pozitës dhe opozitës.

Në seancën e sotme të disa komisioneve në parlamentin maqedonas, fillimisht në konflikt verbal e më pas edhe fizik ka pasur mes deputetëve shqiptarë.

Gjithmonë duke u bazuar në burime akoma jozyrtare në këtë konflikt fizik kanë qenë të përfshirë ish ministri i mbrojtjes Talat Xhaferi tashmë shef i grupit parlamentar të BDI-së si dhe deputeti i PDSH-së, Orhan Ibrahimi.

Arsyeja e këtij konfrontimi fizik akoma nuk dihet se ku e ka pasur qëllimin por ditën e djeshme ka pasur vërtetë deklarata shumë të forta dhe të rënda nga opozita shqiptare në drejtim të pozitës.


https://www.youtube.com/watch?v=IVbezfDK-4g 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31