News: Pershendetje Peja1.com kthehet prap online pas nje pauze te shkurter , se shpejti me risi
October 18, 2018, 12:31:31 PM

* User

Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length

Reklamat

Forum* Statistic


 • *Total Posts: 7721
 • *Total Topics: 6565
 • *Online Today: 50
 • *Most Online: 108
(January 03, 2012, 08:06:39 AM)
 • *Users: 0
 • *Guests: 14
 • *Total: 14

Author Topic: Enver - Tito, dashuria dhe urrejtja (Video)  (Read 5131 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Beni

 • Administrator
 • Hero Member
 • *****
 • Posts: 1522
 • Karma: +0/-0
  • http://www.peja1.com
Enver - Tito, dashuria dhe urrejtja (Video)
« on: November 16, 2014, 12:38:45 PM »


Historia e marrëdhënieve shqiptaro -jugosllave, 1941-1948

Më 23 qershor të vitit 1946, Enver Hoxha, i mbërritur në Beograd për një vizitë zyrtare, e takoi plot emocione Josip Titon……
Propaganda në të dy anët e kufirit fliste për miqësinë dhe vllazërimin e popujve, por, me bekimin e Stalinit dhe në fshehtësi, Tito po planifikonte shtyrjen e kufijve të federatës deri në Portin e Vlorës…
Ky dokumentar fokusohet në historinë e marrëdhënieve shqiptaro-jugosllave të viteve 1941-1948, si ndikuan emisarët e Titos në formimin dhe drejtimin e PKSH-së, si fabrikuan dhe mbajtën nën kontroll liderët e saj dhe planet e tyre për Shqipërinë.


SPECIALE TITO ENVER 32 MIN FREDI PER WEB 

Radio Dukagjini

Euro 2016


Image and video hosting by TinyPic

Peja1 Per Android

Facebook

Reklamat

Kalendari

Su Mo Tu We Th Fr Sa
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31